Cel gry w karty Blackjack czyli Oko

kasyno bez blokad dns

blackjack-graCel gry karcianej Oko wydaje się prosty, wystarczy tylko uzyskać w kartach 21 punktów lub liczbę jak najbardziej zbliżoną do 21. Należy też, mieć więcej punktów w kartach niż ma krupier.

By uzyskać taki wynik, czyli 21 punktów, marzeniem gracza jest uzyskać układ składający się z kart: As + 10, bądź As + figura. W grze wygrywa ten gracz, któremu uda się ułożyć układ 21 punktów, lub układ najbardziej zbliżony do tej sumy. Gdy natomiast, gracz uzyska więcej niż 21 punktów, zwyczajnie przegrywa.
Obstawianie zakładów możliwe jest do chwili, w której krupier nie rozpoczął rozdawania kart. W chwili, kiedy krupier sięga po karty, gracze muszą zakończyć obstawianie. Krupier rozpoczyna rozdanie zawsze od lewej strony. Przed każdym z graczy kładzie po jednej karcie, która jest tak zwaną karta odkrytą, czyli widoczną dla wszystkich. Po dojściu do ostatniego gracza, krupier również sobie kładzie jedną kartę i zaczyna od nowa, rozdawać po drugiej karcie każdemu z graczy, również sobie. Obie karty graczy są otwarte, natomiast jedna z kart krupiera pozostaje dla graczy niewidoczna.
Każdy gracz, by móc zdobyć 21 punktów czy chociażby zbliżyć się do nich, może wykonywać w grze blackjack pewne ruchy.
Podstawowe ruchy gracza w grze blackjack:

Gracz może DOBRAĆ następną kartę w momencie, gdy nie ma 21 punktów. Jeśli po dobraniu wartość punktów jest większa niż 21 gracz przegrywa rozdanie. Dlatego przydaję się tu strategia podstawowa i rozsądne dobieranie kart.
Oczywiście, jeśli suma punktów wynosi prawie 21 punktów, można NIE DOBIERAĆ następnych kart. Wtedy krupier odsłania swoje karty i zostaje wyłoniony zwycięzca rozdania.
Gracz może również PODWOIĆ ZAKŁAD i dobrać trzecią kartę. Warunkiem jest posiadanie 10 lub 11 punktów w pierwszych dwóch kartach.
Możliwe jest, że gracz może mieć na przykład 2 króle. Wtedy można ROZDZIELIĆ KARTY na dwa rozdania jednocześnie, a dobierając kolejne karty do drugiego układu można obstawić drugi zakład, równy pierwszemu.
Gracz może za połowę pierwszego zakładu UBEZPIECZYĆ się na wypadek zdobycia przez krupiera blackjacka, gdy jedną z kart krupiera jest As. Gracz otrzyma wygraną płaconą 2: 1 z zakładu ubezpieczenia, jeśli krupier będzie miał blackjacka. Jeśli nie zdobędzie blackjacka gracz traci zakład postawiony na ubezpieczenie.
W takiej sytuacji gracz może wykonać następujące ruchy:

Hit – dobrać kartę
Stand – nie brać karty
Doble down – zwiększyć zakład, dobrać tylko jedną kartę.
Split – zwiększyć zakład i rozdzielić karty. Do każdej z nich dobrać po jednej karcie, jeżeli mają one taką samą liczbę punktów.
Surrender – poddać się i stracić połowę zakładu, obecnie większość kasyn zabrania stosowania tej opcji.


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online