Faza utraty nadziei w uzależnieniu

kasyno bez blokad dns

Nalezy stwierdzić iż faza utraty nadziei w uzależnieniu jest dosc dotkliwa.

Uzależnienie od hazardu to choroba, z której nie wychodzi się samemu. Niezbędna jest pomoc terapeuty. Na tą pomoc uzależniony decyduje się dopiero w czwartej, ostatniej fazie swojego uzależnienia – fazie utraty nadziei. Jest to ostatni etap choroby.

Najczęściej nie ma już żadnej bliskiej osoby, opuszcza współmałżonek i dzieci. Pojawia się uczucie beznadziejności i bezradności.
Często przychodzą myśli samobójcze. Nie ma możliwości zdobycia pieniędzy na grę. Pozostały majątek zostaje konfiskowany przez instytucje finansowe i innych wierzycieli, u których są długi. Często ucieka się w inne uzależnienia alkoholizm czy lekomanię. Wielu uzależnionych trafia do więzienia za dokonane przestępstwa. Około 10% z nich traci życie – poprzez samobójstwo lub zabójstwo. Często dopiero wtedy przychodzi myśl, że nie ma możliwości, aby samemu poradzić sobie z tym wielkim problemem. Dopiero wówczas człowiek hazardowy zgłasza się do terapeuty. Jednak ponad 30% uzależnionych po terapii znów wraca do tego strasznego nałogu.


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online