Gra blackjack na szmal

kasyno bez blokad dns

Gra blackjack na szmal jest nie do końca rozszyfrowana gra hazardową, jeżeli chodzi o czas oraz miejsce jej powstania. Historia mówiona, czyli z pokolenia na pokolenie, z ust do ust, mówi nam, że swe korzenie blackjack ma we Francji,

gdzie najprawdopodobniej powstał w końcu osiemnastego wieku. Historia mówiona donosi również o wędrówce blackjack’a do Stanów Zjednoczonych z początkiem wieku dziewiętnastego.

Wtedy też gra ta zaczęła się popularyzować i zdobywać sławę wśród społeczeństwa uprawiającego hazard. Samo słowo „blackjack” pochodzi z języka angielskiego i dosłownie znaczy „czarne karty”, natomiast potoczna nazwa tej gry to „twenty one” co oznacza dwadzieścia jeden, bądź przysłowiowo „oczko”. Jak widzimy gra hazardowa blackjack ma kilka nazw i kilka znaczeń, jednak jest jednakowo fascynująca grą, niezależnie od tego czy gra się w nią we Francji, w Stanach Zjednoczonych, czy też w innym państwie Europy.

Jest ona tak samo przyjemna i popularna na całym świecie oraz w znanych od kilku lat kasynach internetowych. Powstała nawet książka ze strategiami do gry w blackjacka, dzięki czemu blackjack przeżył kolejny czas świetności w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Książka zaś stała się bestsellerem wśród publikacji ze świata hazardu i gier hazardowych.


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online