Gry w pokera na żetony

kasyno bez blokad dns

Na temat pochodzenia gry w pokera na żetony toczą się ciągłe debaty. Podczas gdy istnieje zgoda co do tego, że nazwa tej gry wywodzi się z Europy, a mianowicie z Niemiec czy Francji, gra sama w sobie jest prawdopodobnie wersją perskiej gry karcianej.

W takiej wersji, jaką znamy obecnie, poker jest grą wywodzącą się z saloonów Dzikiego Zachodu i ma prawdopodobnie więcej odmian niż jakakolwiek inna gra. Stawia ona gracza przeciwko graczowi, a nie tylko przeciwko rozdającemu, jak ma to miejsce na przykład w blackjacku. Poker wymaga dużego zaangażowania psychologicznego pomiędzy graczami w trakcie rozgrywki. Blefowanie, czyli udawanie, że posiadasz karty, których tak naprawdę nie masz, jest kluczowym elementem tej gry i musisz sprawić, aby inni gracze Ci uwierzyli, jeśli chcesz coś osiągnąć w tej grze.

Karciana gra w pokera na pieniądze jest w swojej historii mocno związana z amerykańską wojskowością. Wersja gry, która narodziła się po wojnie secesyjnej, jest rozgrywana standardową talią, składającą się z 52 kart. W niektórych odmianach pokera używa się kilku talii, dodaje jokery czy też tak zwane dzikie karty. Karty uporządkowane są tu w kolejności malejącej, poczynając od najwyższej, tak więc: as, król, dama, walet, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, as (bowiem as może być najwyższą, jak i najniższą kartą).

W kartach sa cztery kolory: piki, kiery, kara i trefle; żaden z nich nie jest silniejszy od innego. Każdy gracz otrzymuje pięć kart (które tworzą tak zwaną pulę). Układ kart wyższy rangą wygrywa. W niektórych grach mamy tak zwane dzikie karty czy jokery, które mogą posiadać kolor i rangę, jakich zażyczy sobie ich posiadacz.
Gry w pokera na żetony w Internecie sa popularne, znajdziesz je takze w opisanych przez nas kasynach.


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online