Internetowy blackjack gra w karty – czym to się je?

kasyno bez blokad dns

Niewątpliwie najpopularniejszą grą w kasynach (obok ruletki) jest gra w karty blackjack. W Polsce znamy go pod inna nazwą – “oczko”. To gra pełna akcji, i co ważne, łatwa do nauczenia. Niewątpliwym faktem który przyciąga miłośników hazardu jest, iż

“oczko” daje możliwość wygrania z kasynem (oczywiście w bardzo sprzyjających warunkach). Gra ta wywodzi się z Francji, i istnieje w tamtejszych kasynach już od około 1700 roku. Początkowa wersja nieco różniła się od aktualnej. Znaczne zmiany wprowadziły Stany Zjednoczone gdzie gra ta z początku nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem.

By to zmienić, kasyna w Ameryce dodawały do tej gry kolejne bonusy mające na celu przyciągnąć miłośników hazardu do blackjack’a. Jednym z nich był możliwość zdziesięciokrotnienia postawionego zakładu, kiedy gracz otrzymał układ składający się z Asa i czarnego waleta (pik lub trefl). To właśnie taka kombinacja kart nazwana została blackjack’iem. Ta forma wygranej została szybko wycofana, nazwa gry pozostała jednak do dzisiaj. Dzisiejszy układ od którego wzięła się nazwa gry znacznie różni się od pierwotnego. Nie musi on zawierać ani waleta ani żadnej czarnej karty. Gra ta pozbawiona jest elementu typowo rywalizacyjnego.

Nie gramy tutaj przeciwko innym graczom, ale tylko i wyłącznie przeciwko krupierowi. Wygraną w blackjack’u zapewnia zdobycie większej ilości punktów niż on, jednak nie przekraczającej 21 punktów. Przekroczenie tego progu oznacza porażkę. Karty od 2 do 10 mają wartość równą cyfrze na nich a J, Q i K dają po 10 punktów. As daje 11 lub 1 punkt w zależności od tego czy z 11 przekroczymy próg oznaczający porażkę. Krupier rozdaje graczom po dwie karty a ci dobierają lub nie kolejne w celu zbliżenia się do 21. Wygrywa ten kto na końcu rozdania ma więcej punktów a stawka gracza zostaje podwojona w przypadku wygranej. Sprawdz juz teraz jak wygląda blackjack gra w karty w internecie i graj!


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online