Przebieg leczenia uzależnienia hazardu

kasyno bez blokad dns

O oto i jak wygląda przebieg leczenia uzależnienia hazardu

Uświadomienie sobie przez osobę uzależnioną od hazardu, że potrzebuje pomocy lekarza lub terapeuty czasami trwa nawet kilka lub kilkanaście lat. Jest to chyba ostatnia myśl, ostatni etap choroby. Czasami jednak uzależniony pod presją innych osób – rodziny,

żony, przyjaciół zgłasza się na leczenie. Hazardzista taki nie widzi jeszcze w sobie problemu. Uważa, że może grę kontrolować lub, że w nałóg popadł przez żonę czy męża lub przez szefa, który stawia w pracy wysokie wymagania.
Leczenie hazardzisty trwa długo, często kilka miesięcy lub nawet lat. Człowiek taki musi być odizolowany od świata zewnętrznego i pokus czyhających tam na niego. Pracuje z nim sztab specjalistów – psychiatrów, psychologów i terapeutów. Bardzo ważne jest również wsparcie rodziny i bliskich. Leczenie to głównie pracowanie nad psychiką uzależnionego. Musi on zrozumieć, że dopadł go bardzo poważny problem, z którym musi sobie poradzić. Przy leczeniu bardzo często używa się środków farmakologicznych – antydepresyjnych czy przeciwnerwicowych.


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online