Trochę o historii ruletki

kasyno bez blokad dns

Historia ruletki ma już wiele setek lat, choć niektórzy twierdzą że jej początki można było spotkać już w średniowieczu czy starożytności. Jednak najprawdopodobniejsza data powstania ruletki to 1645 rok, Francja. Słowo „roulette” pochodzi właśnie z Francji i oznacza „małe koło”.

Historia ruletki mówi o uczonym matematyku Blaise Pascal, który podczas opracowywania rachunku prawdopodobieństwa, wymyślił fenomenalna grę, jaką jest ruletka. Był to tylko pierwowzór i stereotyp dzisiejszej ruletki, która w 1842 została ulepszona poprzez dodanie jednego zera przez Francuzów, a następnie w późniejszych latach amerykanie dodali jeszcze jedno zero. Od tego momentu ruletka stała się najpopularniejszą z gier hazardowych i podbiła świat.

Do dnia dzisiejszego jest znana zarówno w Europie jak i na całym świecie i jest popularna w tradycyjnych kasynach oraz w kasynach internetowych. Każdy powinien spróbować swoich sił w tej wspaniałej i ekscytującej grze. Każdy powinien zajrzeć do kasyna internetowego i wypróbować wszystkich gier hazardowych, nie tylko ruletki, ale również pokera, blackjack’a oraz baccart’a. Wszystkie gry hazardowe mają swoją oddzielną historie, a zapoznanie się z nimi to sama przyjemność. Historia ruletki już ma prawie czterysta lat, a wciąż jest świeża, ekscytująca i godna zainteresowania.


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online