Zasady gry losowej ruletka i rodzaje i reguły zakałów oraz

kasyno bez blokad dns

Zasady gry losowej ruletka są bardzo proste i przejrzyste, bowiem zadaniem gracza jest odgadnięcie, na którym polu zatrzyma się kulka.

Reguły sa bardzo proste, gra rozpoczyna się od obstawiania- gracz umieszcza swoje żetony na wybranym polu, po czym krupier wprawia koło w ruch, rzucając kulkę w przeciwną stronę. Gdy kulka zatrzymuje się, krupier na głos oznajmia, na jakim polu się zatrzymała. Wygrywa ten, któremu udało się trafnie odgadnąć, na którym miejscu zatrzyma się kulka. Jeżeli wśród wszystkich graczy, nikt trafnie nie wytypował, żetony z pól przegrywających przypadają w udziale kasynu.
Mimo, że zasady ruletki są ujednolicone we wszystkich kasynach na świecie, trzeba zwrócić uwagę, w jaki rodzaj ruletki się gra. Wyróżnia się, bowiem ruletkę Amerykańską i ruletkę Europejską. Ruletka Europejska ma tylko jedno 0, zaś ruletka Amerykańska ma aż dwa zielone pola z liczbami ’0′ oraz ’00′. Przewaga kasyna w odmianie amerykańskiej jest prawie dwa razy większa niż w ruletce europejskiej. Nie trudno też, domyślić się, którą wersję ruletki preferują gracze, jednakże na ten fakt koniecznie należy zwrócić uwagę przed zaczęciem gry. W kasynach online, na szczęście dominuje jednak wersja europejska.
W zakładzie podwójnym gracz powinien położyć żeton na granicy pomiędzy dwoma polami, natomiast w zakładzie poczwórnym żeton powinien znajdować się na styku czterech pól. Pozostałe zakłady są proste, żeton kładzie się po prostu w konkretne miejsce, które się obstawia.
Gracz może postawić żetony na wiele różnych sposobów jednocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym zakładzie wysokość wygranej jest odwrotnie proporcjonalna do prawdopodobieństwa wygranej. Tak, więc dla przykładu na każdego postawionego dolara na przykład na pojedynczy numer wygrana wynosi 2, 7% czyli 36 dolarów, zaś na same czerwone pola wypłata wyniesie 48, 6% czyli 2 dolary.

Rodzaje zakładów:

Pojedynczy numerek,
Podwójny zakład,
Poczwórny zakład
Kolumna
Tuzin (1-12,13-24, 25-36)
Parzyste/nieparzyste
Czerwone/czarne
liczby od1do 18lub też od 19 do 36
można również obstawić zero lub jego kombinacje, w tym wypadku wygrana jest wypłacana tak samo jak inne numery, jednak w przypadku obstawiania szans prostych przy wypadającym zerze tracimy połowę stawki, zaś w przypadku tuzinów lub kolumn, gdy wypada zero przegrywamy. Jest to, więc dość specyficzna liczba.


gry hazardowe bonusy

gry hazardowe online